Zespół psychologów i psychoterapeutów Pozytywka

Psychoterapeuta w Łodzi Piotr Seroczyński

Piotr Seroczyński

Psychoterapeuta,
Oligofrenopedagog

Ewa Słomczyńska

Psycholog, Terapeuta,
Pedagog
Psycholożka w Łodzi Aleksandra Królak

Aleksandra Królak

Psycholożka
Psycholog rodzinny Magdalena Jakubowska

Magdalena Jakubowska

Psycholog rodzinny,
Pedagog
Psycholog w Łodzi Dariusz Drużyński

Dariusz Drużyński

Psychoterapeuta, Psycholog
Psychoterapeutka Małgorzata Kińska

Małgorzata Kińska

Psychoterapeutka, Pedagog
Psycholożka Agnieszka Masłowska-Wach

Agnieszka Masłowska-Wach

Psycholożka, Psychoterapeutka
Katarzyna Ajnenkiel psycholog

Katarzyna Ajnenkiel

Psycholożka, Neurologopeda, Pedagog

Zespół psychologów i psychoterapeutów Pozytywka

Centrum Psychoterapii „Pozytywka" jest miejscem, gdzie świadczymy pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych. Pracują tu tacy specjaliści, jak psycholog, psychiatra, pedagog, oligofrenopedagog, którzy oferują wsparcie w Łodzi osobom, które borykają się z różnymi trudnościami na co dzień. Kiedy samodzielne próby poradzenia sobie z problemami nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, można wówczas skorzystać z pomocy w postaci m.in. konsultacji czy terapii.

Kiedy można udać się do psychologa?

Jeśli bieżące problemy utrudniają Ci normalne, codzienne funkcjonowanie, warto rozważyć taką możliwość. Do nich zaliczają się np. trudna sytuacja w pracy, kryzys w małżeństwie, apatia, zniechęcenie, strata oraz wiele innych czynników. Psycholog na podstawie wywiadu z daną osobą zdiagnozuje problem i skieruje na odpowiednie leczenie np. na terapię lub do psychiatry. Czasami, podczas konsultacji, oprócz rozmowy, przeprowadza również testy psychologiczne, które potem odpowiednio są przez niego interpretowane.
Ponadto psycholog ma również uprawnienia do wydawania orzeczeń czy zaświadczeń na temat stanu zdrowia psychicznego.

Czym zajmuje się psychiatra?

To specjalista, który diagnozuje i leczy zaburzenia oraz choroby psychiczne. Konsultację z psychiatrą można rozważyć, gdy pojawiają się m.in. zaburzenia nastroju, snu, lęk, uzależnienia, przewlekłe uczucie zmęczenia. Jego pomoc może się również okazać potrzebna w wielu innych sytuacjach życiowych, w których dana osoba nie jest w stanie sama sobie poradzić np. ze stresem, chroniczną bezsennością itp. Wizyta u tego specjalisty opiera się na badaniu psychiatrycznym w formie rozmowy. Jej celem jest jak najlepsze zrozumienie pacjenta oraz jego problemów, jak również podjęcie decyzji o sposobach leczenia.

Po co iść na terapię?

Warto pamiętać, że powiedzenie „potrzebuję pomocy” jest przede wszystkim przejawem dbania o samego siebie. Terapia jest nie tylko rozmową ze specjalistą, ale i ma na celu dotarcie do nieświadomych emocji, które wpływają na dyskomfort psychiczny i stany psychosomatyczne pacjenta takie jak np.: bóle głowy, brzucha czy szybsze bicie serca. Sesje indywidualne czy grupy wsparcia pozwalają poznać samego siebie i nauczyć się radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach przy wykorzystaniu własnego potencjału.