Piotr Seroczyński

Psychoterapeuta, Pedagog

Jestem psychoterapeutą oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moja praktyka opiera się na podejściu integracyjnym, łącząc nurty systemowe z humanistycznymi. Ukończyłem całościową, czteroletnią szkołę psychoterapii MABOR - DIALOG w Warszawie, atestowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiadam także szkolenie "Terapia oparta na mentalizacji" zorganizowane przez Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie kliniczne zdobywałem na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży „Młodzieżowy Port” w Gdańsku.

Moja praktyka terapeutyczna obejmuje pracę z młodzieżą, zarówno poprzez sesje indywidualne, jak i terapię rodzin. Specjalizuję się także w indywidualnej terapii dorosłych. Szanuję godność i dostrzegam wartość osób, które szukają wsparcia. Moim celem jest stworzenie bezpiecznych warunków rozwoju, a obserwacja, jak ludzie odkrywają własną siłę, jest dla mnie źródłem nieustającego zdumienia.

Zajmuję się szczególnie pomocą osobom przeżywającym:
Nieśmiałość, lęk, niskie poczucie własnej wartości, trudności w wyrażaniu emocji
Problemy związane z wiekiem dorastania
Kryzys w relacjach z innymi
Trudności wynikające z zaburzeń osobowości, stanów depresyjnych, zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych
Załamania po utracie bliskiej osoby (śmierć, rozwód, rozstanie), załamania nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu
Dolegliwości psychosomatyczne (bezsenność, zaburzenia łaknienia),
Chęci zrozumienia własnego życia, odnalezienia sensu i celu,
Pragnienia rozwoju osobistego, samopoznania oraz efektywnego radzenia sobie z własnymi ograniczeniami i korzystania z własnych zasobów.
Aktualnie jestem w trakcie certyfikacji w PTP, a moją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapisz się już dziś: