O Centrum Psychoterapii Pozytywka w Łodzi

Dlaczego Pozytywka?

Na ludzi patrzymy pozytywnie

Człowiek nie jest kłębkiem problemów czy ciekawym przypadkiem ale pełną pasji, wartościową osobą, zdolną decydować o sobie i swoim życiu. Szczególnie ważne jest to w pracy z rodziną. Akceptujemy wszystkich członków rodziny i ze zrozumieniem przyglądamy się wspólnie trudnościom, których doświadczają.

W przyszłość patrzymy pozytywnie

Wierzymy, że już samo rozpoczęcie terapii jest pierwszym krokiem do zmiany na lepsze.

Terapia jest czymś pozytywnym

Dla nas sam proces terapii jest czymś pozytywnym. Szukamy zasobów i dostrzegamy potencjał naszych pacjentów. Profesjonalną pomoc diagnostyczną i terapeutyczną łączymy z empatią i akceptacją.

Dla kogo jesteśmy?

Centrum Psychoterapii Pozytywka powstało z myślą o osobach w każdym wieku.
Zajmujemy się stawianiem diagnozy i prowadzeniem psychoterapii dzieci i młodzieży.
Pomagamy również dorosłym, parom i całym rodzinom.

Co nas wyróżnia?

Całościowa terapia rodzin

Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w Łodzi przygotowanym do prowadzenia całościowej terapii rodzin. Nasze podejście można nazwać psychoterapią zintegrowaną, ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin.

Terapia oraz warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży

Specjalizujemy się również w diagnozie, terapii i warsztatach rozwojowych dla dzieci i młodzieży. Zwykle na pierwsze spotkania zapraszamy całe rodziny w celu rozpoznania problemu i opracowania strategii jego rozwiązania. Wówczas możliwe jest ustalenie, czy należy pracować indywidualnie, czy spotkania powinny odbywać się z rodziną.