Terapia małżeństw z psychoterapautą

Terapia Dla Par

Psychoterapia par/małżeństw

Psychoterapia par/małżeństw to wyjątkowa forma terapii skierowana na rozwiązanie problemów dotykających związki partnerskie.

Polega ona na otwartej rozmowie z terapeutą, który poprzez zadawanie trafnych pytań stara się zrozumieć trudności i zidentyfikować główne problemy klientów.

Celem terapii jest wsparcie w przezwyciężeniu poważnych konfliktów i sytuacji kryzysowych, a także zapewnienie obustronnego zaspokojenia potrzeb w relacjach partnerskich. Terapia skupia się na leczeniu zaburzeń życia małżeńskiego oraz dąży do uporządkowania wzajemnych interakcji.

W trakcie terapii przeważa praca z obojgiem partnerów, ale możliwa jest także współpraca z jednym z partnerów, biorąc pod uwagę cały czas kontekst relacji małżeńskiej.

Psychoterapia par/małżeńska może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od zgłaszanych problemów i ustalonych celów terapii.

Sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu lub co dwa-trzy tygodnie. Częstotliwość i terminy są ustalane wspólnie z terapeutą, zazwyczaj na stałej podstawie, na sesji konsultacyjnej, której czas trwania wynosi 90 minut.

Psychoterapia par w Łódzi

Depresja dziecka wpływa na wszystkich bliskich, szczególnie na pary rodziców. Martwienie się o przebieg leczenia, konieczność nadrobienia nauki w szkole czy niewiedza, jak porozumieć się z własną pociechą to stresujące czynniki, które mogą przytłaczać i wywoływać wiele emocji. Dlatego psychoterapia rodzin to rozwiązanie, które wspiera zarówno młodzież, jak i dorosłe pary opiekujące się młodymi ludźmi. Tego typu konsultacje psychologiczne lub z psychoterapeutą pomagają w nawiązywaniu dialogu, szanowaniu własnych granic i zrozumieniu poszczególnych problemów. Czego można dowiedzieć się podczas takiej psychoterapii?

  • poznać dynamikę rodzinnych relacji,
  • zidentyfikować problemy, które stoją na drodze do efektywnej komunikacji,
  • dowiedzieć się o sposobach budowania zdrowych relacji,
  • zaopiekować się swoimi potrzebami, a także nauczyć się tego, jak je rozpoznawać i wyrażać,
  • odkryć, jak udzielać wsparcia dzieciom i młodzieży, aby stworzyć komfortowe środowisko do rozmowy.

Psychoterapia rodzin w Łodzi to cenna pomoc nie tylko podczas leczenia depresji, ale także w czasie zmagania się z innymi trudnościami, na przykład z porozumieniem, zdrową komunikacją czy problemami w szkole. Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży mogą dostarczyć młodym ludziom narzędzi, dzięki którym będą mogli lepiej radzić sobie ze stresem, presją czy własnymi emocjami. Pomagają również w lepszym zrozumieniu własnych potrzeb, a podczas psychoterapii czy konsultacji psychologicznych każdy może podzielić się tym, co uważa za ważne i z czym czuje się na siłach.

Psychoterapia par – na czym polega?

Podobnie jak w przypadku rodzin z mniejszymi dziećmi lub młodzieżą depresja wpływa również na relacje par. Może prowadzić do trudności w skutecznej komunikacji, zmniejszać intymność lub wywoływać frustrację u osoby, która nie wie, jak pomóc swojemu partnerowi czy partnerce. Dlatego psychoterapia par w Łodzi to wsparcie podczas wielu trudnych chwil i szansa na dowiedzenie się, jak opiekować się swoimi potrzebami (w pierwszej kolejności) oraz jak udzielić wsparcia komuś bliskiemu, kto choruje na depresję. Można również zdecydować się na pojedyncze konsultacje psychologiczne, które dostarczają parom cennych narzędzi do radzenia sobie z poszczególnymi problemami.

Zapisz się już dziś: