Magdalena Jakubowska

Psycholog rodzinny, Pedagog

Jestem psychologiem rodzinnym i pedagogiem. Prowadzę konsultacje psychologiczne, rodzicielskie oraz wspieram rodziców i dzieci w postaci krótkoterminowej terapii psychologicznej. Osobom potrzebującym pomagam również udzielając wsparcia psychologicznego oraz w indywidualnych procesach poprzez sesje coachingowe i mentoringowe.

Zajmuję się szczególnie pomocą osobom przeżywającym:
Nieśmiałość, lęk, niskie poczucie własnej wartości, trudności w wyrażaniu emocji
Problemy związane z wiekiem dorastania
Kryzys w relacjach z innymi
Trudności wynikające z zaburzeń osobowości, stanów depresyjnych, zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych
Załamania po utracie bliskiej osoby (śmierć, rozwód, rozstanie), załamania nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu
Dolegliwości psychosomatyczne (bezsenność, zaburzenia łaknienia),
Chęci zrozumienia własnego życia, odnalezienia sensu i celu,
Pragnienia rozwoju osobistego, samopoznania oraz efektywnego radzenia sobie z własnymi ograniczeniami i korzystania z własnych zasobów.
Aktualnie jestem w trakcie certyfikacji w PTP, a moją pracę poddaję regularnej superwizji.

Konsultacje psychologiczno rodzicielskie

W swojej pracy wspieram rodziców i dzieci w umacnianiu wzajemnej relacji. Pomagam rodzicom zobaczyć i usłyszeć swoje dziecko tak by w efekcie rodzina mogła słyszeć się nawzajem.

Podczas konsultacji tłumaczę mechanizmy kierujące rozwojem dziecka, pomagam zrozumieć trudność, wyjaśniam przyczynę zachowań dziecka. Wierzę w kompetencje rodziców i dzieci dlatego swoją rolę traktuję jako empatycznego towarzysza w zmianie. Słucham uważnie i przyglądam się problemowi, szukam wraz z rodzicem rozwiązania, jednak nie narzucam kierunku.

Ważne jest dla mnie by pomagać rodzinie w jej jak najlepszym funkcjonowaniu. Pokazuję jak się komunikować w rodzinie, pomagam w samoregulacji i w znalezieniu strategii jak troszczyć się o siebie. Stawiam na bliskość i zaufanie gdyż wierzę, że więź to stabilny fundament dla relacji rodzic - dziecko w przyszłości. To nieoceniony zasób.

Zapisz się już dziś: